Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

İşlemci

Bellek (RAM)

SSD

Ekran Kartı

İşletim Sistemi

Masaüstü (Desktop) Bilgisayar

Teknolojinin tüm hayatımızı sardığı günümüzde masaüstü bilgisayarlar iş hayatı olmak üzere öğrencilik hayatımızda ve kişisel işlerimizi yürütmede en çok kullandığımız elektronik alettir. Masaüstü bilgisayar, masa üzerinden uygun yapıda tasarlanıp sabit bir konsol ile yürütülen kişisel bilgisayar türüdür. Dizüstü bilgisayarlara göre daha ağır ve büyük olmaları sebebiyle çevresel faktörlerden daha az etkilenirler. Birçok çeşitte parçası bulunan masaüstü bilgisayar, ama parçalar ile birleştirilerek çok farklı biçimlerde oluşturulabilir.

Masaüstü bilgisayar monitör, klavye, kasa ve çevre birimlerinden oluşan bir sistemdir. Masaüstü bilgisayarların fiyatı diğer bilgisayarları göre daha uygun olması dolayısıyla daha çok tercih edilir. Tercih edilmesindeki diğer bir faktör ise güncellenebilirliğinin kolay olmasıdır.

Masaüstü Bilgisayarın Donanımında Neler Bulunur?

Masaüstü bilgisayar adından da anlaşılacağı üzere masada kullanılmak için üretilen bilgisayar türüdür. Masaüstü bilgisayarın donanımında genel olarak şu parçalar bulunmaktadır:

  • Anakart
  • İşlemci
  • Ekran kartı
  • RAM
  • Sabit disk / SSD
Bunların dışında başka parçalarda eklenebilmektedir.

İlk olarak masaüstü bilgisayarların tercih edilmesindeki en büyük etken herhangi bir dizüstü bilgisayarın performansını oranla performansının daha fazla olmasıdır. Masaüstü bilgisayarlar hazır olarak satıla bilmektedir bununla beraber toplama olarak da satılanları vardır.

Masaüstü bilgisayarların parçaları kasa içerisinde bulunduğundan herhangi bir arıza sonucunda yan kapağın açılması ile arıza oluşan kısma kolayca müdahale edilebilir. Bu açıdan dizüstü bilgisayarlara göre daha avantajlıdır. Ancak en azından 5 6 kiloluk bir ağırlığa sahip olması dolayısıyla ve tasarımı üzere taşınması pek de mümkün değildir.

Romus.com İle En Kaliteli Masaüstü Bilgisayar

Romus.com müşterileri için en kaliteli masaüstü bilgisayarları temin etmektedir. Birbirinden farklı marka ve fiyat seçenekleri arasında sizde aradığınız ürünü kolaylıkla bulabilir ve güvenli bir şekilde teslim alabilirsiniz.

Aradığınız özellikleri filtreleme seçeneği ile size en uygun masaüstü bilgisayarı anında bularak inceleyebilir ve hiç zaman kaybetmeden elinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Romus.com müşterileri için güvenlik ve garanti standartlarına daima üst seviyede tutmaktadır. Romus.com günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz teknolojik aletlerin başında gelen masaüstü bilgisayar için en doğru ve en güvenilir adres.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.